Bit ilaçlama Şirketleri

Bit nerede yaşar bit ilaçlama nasıl olmalıdır? yoğun kaşıntı oluşturan ve insandan insana rahatlıkla geçebilen bit haşeresi, çoğunlukta insan saçlarında yaşayan ve yumurtalarını bırakarak üreyebilen gri renkteki bir haşere türüdür. Çok küçük boyutlarda olan,  kan emerek beslenen bir böcek türü olduğundan saç derisinde kişilere aşırı rahatsızlık vermektedir. Bit tedavisinin nasıl olacağı yönünde ayrıntılı bilgi sunmadan evvel bitlerin yumurtalarını nasıl nerelere bırakıp saçımızı nasıl işkal ettikleri ile ilgili daha fazla bilgi vermemiz gerekir. İlerideki yavrularını sirke de dediğimiz yumurtaları ile bırakan bu haşereler, Sirkelere nazaran daha zor fark edilebilmektedir. Yani bu haşerenin sirkesini görmek kendisini görmekten daha kolaydır. Eğer kulak arkasında, ense bölgesi saç dipleri ve baş arkasında saç teline yapışık halde sirke görünüyorsa saçınızda bu bit olduğunu kesindir. Sirkeler ilk bakışta size kepek ya da kir gibi görünebilmektedir. Ancak bunlar yıkama ile geçmeyen ve saça yapışmış halde bulunan yumurtalar olduğundan etkili bir ilaç ile öldürülmeleri önem taşır.

Sirkelerin bitler ile karşılaştırıldığında ömürlerinin daha uzun olduğunu söylemek ve yaşamsal alanlarının daha fazla olduğunu söylemek mümkündür. Bir saç bitinin insan vücudu dışında sadece 48 saat

yaşayabildiği ve evcil hayvanlar ya da kumaşlar üzerinde yaşayamadığı görülür. Ancak sirkeler insan vücudu dışında kumaş  halı ve battaniye gibi nesneler üzerinde 15 güne kadar canlı olarak yaşayabilirler. Bit tedavisi yapılırken sirkelerin de eşyalardan arındırılması önem taşır. Bit Nasıl Oluşur? Birçok kişi bitlenen kişilerin pis ortamlarda bulunduğunu ve kişisel temizliğini doğru şekilde yapmadığı için bu sorunla karşılaştığını düşünmektedir. Ancak bu düşünce tamamen doğru değildir. Çünkü bitler genellikle kirli saç yerine temiz ve sağlıklı saçlarda yaşamak ister. Kişinin bitlendiğini anlamanın en kolay yolu baş ve ense kısmında kaşıntı olup olmaması. Son derece bulaşıcı olduğundan bu durumda olan kişilerin eşyaları başkası tarafından kullanılmaması gerekmektedir. Çünkü bu gibi eşyalar aracılığı ile bit, kişiden kişiye rahatlıkla geçebilmektedir.

En ideal bit tedavisi kısa sürede etkili bir temizlik yapabilecek şekilde uygulanan tedavidir. Bunun için de güçlü bit ilaçları kullanılması önemlidir. Bit taşıyan kişilerin tedavisine öncelikle saçlarından başlanmalıdır. Kullanacağınız ilaç hangisi olursa olsun dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bit ilacı alırken dikkat etmeniz gereken hususlar arasında kullanıcı tarafından iyi tolere edilmesi ve yan etkileri olmaması gibi özellikler de dikkat edilmelidir. Sadece bitleri değil sirkeleri de yok edebilecek niteliklere sahip olup kullanıcı için zehir etkisine sahip olmamalıdır. Kötü kokulu gazlar ve zehirli maddeler içeren ilaçların kullanılmaması gerekir.

Biyosidal  böcek ilaçlama bitlerin saçınızdan tamamen kaybolması için bit ilaçlama yapılması önem taşır. Kişisel temizliğinizi ve saçınızı bitlerden arındırdıktan sonra evinizde oturduğunuz koltuktan başınızı koyduğunuz yastıklara, kullandığınız havlulardan kullandığınız yorgan ve yataklara kadar her eşyalarınızda bitlerin ve sirkelerin gezebilmesi söz konusu olduğundan dolayı bu konu ile ilgili bir ilaçlama şirketi size destek vermesi faydanıza olacaktır. Özel üretim olan biyosidal ilaçlar kullanılarak uygulanan bit ilaçlama işleminden sonra evinizin bitlerden ve sirkelerden arındırılması mümkün hale gelebilecektir. Aksi halde sadece kişisel temizliğinizi ve kişisel eşyalarınızı temizlemenizin yeterli gelmesi kesinlikle

sonuç değildir. Eşyalarınızda bulunan sirkeler yumurtalarından çıktıktan sonra tekrar aynı problemleri yaşamanıza sebep olabilecektir. Bir sirkenin insan saçı dışında 15 gün süre ile yaşayabilmesi mümkün olduğundan evinizin ve kendinizin bitlerden arındırılması sonucu tekrar aynı sorunlar karşılanabilinir. Uzman ekipler tarafından yapılan biyosidal ilaçlar kullanılarak mekanlarınızın ilaçlanması sayesinde bitlerden kurtulabilmeniz mümkündür.

Arayın 0552 395 6400
WhatsApp İletişim