Bit ilaçlamaNedir?

Bit ilaçlama, bitlere karşı yapılan bireysel mücadeleye paralel olarak gerçekleşen yaşam alanlarını ilaçlamayı anlatan kavramdır. Haşere ile mücadele, senkronize yapıldığında başarı oranı artan bir yapıdadır. O yüzden bit türü ne olursa olsun mekan  bit ilaçlaması da yapılması gereken bir uygulamadır.

 Bit türleri nelerdir?

Bitler bulundukları ve çoğaldıkları yere göre isim alan haşerelerdir. Bu anlamda bit türlerini 3 grupta inceleyebiliriz. Baş( saç) biti 2.Vücut biti 3.Kasık biti

1)      Baş( saç)biti nedir?

İnsanların kafasında bulunan, sürünerek hareket eden, kan emici, gri renkli ve bulaşıcı  küçük parazitlerdir Genellikle saçta, kulakların arkasında veya boyunda hatta kirpik ve kaşlarda görülen bitler, sirke adı verilen yumurtalar sayesinde çok hızlı çoğalırlar.

Saç biti, sirke belirtileri nelerdir?

Kaşıntı, kafa derisi, boyun gibi bölgelerde yara ve saçın dibinde görülen tarakla düşen sirke denilen yumurtalar, saç bitinin belirtileridir.

Saç  bitinden tamamen nasıl kurtulurum?

  • Saç bitinden kurtulmak için öncelikle doktor tavsiyesi almalı, ilaçlı krem veya şampuan tedavisine başlamalısınız.
  • İnce dişli bir tarak ile saçı tarayarak ıslak saçtan bitleri ve sirkeleri düşürmek
  • Sıcak suda (60 ° C) tüm eşyalarınızı yıkamak
  • Ve bit görülen kişinin yaşadığı ortamda, uzman haşere öldürme firmalarına bit ilaçlaması yaptırmak.

2)     Vücut biti nedir? Vücut bitinden nasıl kurtulurum?

Vücudun herhangi bir yerine yerleşen, kanla beslenen, diğer  bitlere göre  daha büyük olan sürüngen böceklerdir. Çabuk bulaşabildikleri için erken önlem alınması çok önemlidir. İlaç tedavisine ek olarak hijyene dikkat etmek ve ortamda bit ilaçlaması yapmak vücut biti sorununu çözmeye yardımcı olacaktır.

3)     Kasık biti nedir? Kasık bitinden nasıl kurtulurum?

Genellikle genital bölge çevresindeki tüylere  tutunan, sirke adı verilen yumurtalarını kıl diplerine bırakarak çoğalan, bakteri ve virüs taşıyabilen ve cinsel temas ile bulaşan  böceklere kasık biti denir. İnsan vücudu dışında sadece 48 saat yaşayabilen kasık bitlerinden kurtulmak için, ilaç tedavisinin yanı sıra kıyafetlerin dezenfekte edilmesi ve haşere mücadele firmalarına yaşanılan ortamda bit ilaçlaması yaptırılması gerekir.

Kasık bitinin belirtileri nelerdir?

Şiddetli kaşıntı , kızarıklık, şişkinlik, kaşıntıya bağlı lekelenmeler, kabuklanma, düşük ateş, halsizlik ve cilt üzerinde mavi noktalar kasık bitinin belirtileridir.

Bitlerden nasıl kurtuluruz?

Bitlerden kurtulmak için halk arasında yaygın olan geleneksel yöntemler vardır. Ama bu yöntemler kalıcı sonuçlar vermemektedir. Bit tedavisinde doktora danışmak ve doktor kontrolünde bit ilaçları, bit şampuanları, bit losyonları ve bit sabunları kullanmak bitlerden kurtulmanın ilk yoludur. Bu uygulamalardan sonra canlı ve ölü bitler, saçtan taranarak atılmalı ve bitlenen kişilerin tüm eşyaları sıcak suda yıkanmalıdır. Tüm bu yöntemler tek başına tedavi yöntemi olarak görünseler de bitlenmiş insanların yaşadığı ortamın bit ilaçlama firmaları tarafından ilaçlanması yüzde yüz sonuç için gereklidir.

Bit ilaçlama nasıl yapılır?

 Bit ilaçlaması için haşere ilaçlama yapan firmalar ile  görüşüp randevu alınmalıdır. Firmalar randevu saatinde eve gelecek ve bit sorunu yaşayan kişinin yaşadığı ortam uygun kimyasallarla tamamen dezenfekte edilecektir. Bu konuda dikkat etmeniz gereken konu, seçeceğiniz haşere ilaçlama firmasının nitelikleridir. Bizler, Artemis Haşere İlaçlama firması olarak profesyonel ekibimizle, en doğru ve Sağlık Bakanlığı onaylı kimyasalları kullanaraksiz değerli müşterilerimize bit ilaçlama hizmeti sunmaktayız.

 Bit ilaçlama fiyatları 2022

Bitlendiniz mi telaşa gerek yok. Birlikte hareket ederek bu sorundan sizin ve çocuklarınızın sonsuza kadar kurtulmasını sağlayabiliriz. Bit ilaçlama fiyatlarını merak eden sizlere .En ucuz haşere ilaçlama firması olarak hizmet verdiğimizi gururla söyleyebiliriz.