preloader

İlaçlama nedir ve nasıl yapılır - Artemis İlaçlama

Artemis İlaçlama > İlaçlama nedir ve nasıl yapılır

İlaçlama nedir ve nasıl yapılır

Doğamızda var olan zararlılar aracılığı ile etrafa yayılan halk sağlığını tehdit eden virüs ve mikroplara karşı son sistem ekipmanları kullanılarak intetisit uygulamalarına verilen isime böcek ilaçlama denir. Etrafımızda bulunan zararlılar toplum tarafından risk oluşturan bir çok hastalığın taşıyıcısı olmalarının yanı sıra, taşımış oldukları bu virüsler çok yönlü olarak çevreye bulaştırırlar. eski zamanlarda insan ölümlerinin en önemli sebebinin böcek ve fareler bulaştırdıkları mikroplar olduğudur.

Teknoloji gelişmelerle meydana gelen değişimlere bağlı olarak fare ve haşerelere karşı uygulama yöntemleri farklılık göstermeye başlamıştır. Tüm bu gelişmeler karşılığında böcek ilaçlama büyük bir sektör haline gelmiştir. Kişisel yapılan ilaçlamalar neticesinde kemirgen ya da haşere problemlerinden kurtulmak ne yazık pek mümkün değildir. Haşeresiz bir yaşam için kişisel olarak yanlış uygulanan haşere ilaçlama maalesef haşerelerde ilaca karşı bağışıklık kazanmakta bununla beraber gerek zaman gerek ise maddi zararlar meydana çıkmaktadır.

Böcek ve farelere karşı düzenli ilaçlama yapılması üremelerini hızlı bir şekilde durdurmak ve steril bir hayat yaşamaya sahip olmak doğrultusunda oldukça önem arz etmektedir. Özellikle gıda sektörleri böceklerin en çok  görüldüğü yerlerdir bu işletmeler gerekli olan hijyen koşullarını sağlayabilmeleri için mutlaka periyodik olarak ilaçlanması zorunludur. Artemis ilaçlama yılların vermiş olduğu tecrübe ve bilgi birikim ile bu sektördeki tüm yenilikleri yakinen  takip etmekte, ilaçlama ekiplerine vermiş olduğu eğitimlerde ilaçlama konusunu farklı bir düzeye taşımaktadır.

Arayın 0552 395 6400
WhatsApp İletişim