preloader

Haşere ve kemirgen ilaçlama - Artemis İlaçlama

Artemis İlaçlama > Haşere ve kemirgen ilaçlama

Haşere ve kemirgen ilaçlama

İstanbul ev ilaçlama
İstanbul ev ilaçlama

Haşere ve kemirgen ilaçlama nedir? sorusunun yanıtı oldukça önemlidir. Özellikle de evinde, iş yerinde , bağında ve bahçesinde, toplu alanlarda haşere ve kemirgen sorunu yaşayanlar için. Biz de bu sorunu yaşayanlara yardımcı olması açısından bu makalede haşere ve kemirgen ilaçlamasını her yönüyle ele almak istedik.

 Haşere nedir?

Haşere ve kemirgen ilaçlamasından önce haşere nedir? sorusunun cevabını vermek doğru olacaktır. Haşere böcek, sinek, sürüngen gibi insanların yaşadıkları ortamlarda istenmeyen ve insan ve diğer canlılara bir şekilde zararı olan istenmeyen canlılara verilen genel isimdir. Bir canlının haşere sayılması için onun fiziksel bir zarar vermesine gerek yoktur. Bazen o ortamda bulunmasından hoşlanılmaması bile o canlının haşere sayılması için yeterlidir.

 

 Haşere neden olur?

Haşerelerin olması için pek çok sebep vardır. Bunlardan en bilineni hijyen eksikliğidir. Ama bu her haşere için geçerli bir neden değildir. Bazı haşereler dışardan gelmek suretiyle yaşam alanınızda çoğalabilir. Tıpkı tahta kurusu haşeresi  gibi. Ama hamam böceği haşeresinin oluşumu   için hijyen eksikliği önemli bir sebeptir. Haşereler genelde karanlığı ve nemli yerleri severler. Bu açıdan iyi aydınlatılmamış, rutubetli yerlerin varlığı haşere oluşumuna zemin hazırlar. Bunun dışında dışardan taşınarak gelen, bulaşıcı haşereler de temiz olup olmamanıza bakmaksızın hayatınızda sorun oluşturabilir. Tıpkı bit ve pire haşeresi gibi. Mevsimler de haşere oluşumu için önemli bir sebeptir. Sivri sinekler bu anlamda örnek olabilir.

 Kemirgen nedir?

 Kemirgen, Sincap, fare, hamster, kunduz gibi dişleriyle kemirerek beslenen hayvanların genel adıdır. Girdikleri ortama çok fazla zarar veren kemirgenler insan sağlığı açısından da büyük risk taşırlar.

 Kemirgenler neden olur?

Kemirgenler eğer insanların yaşam alanlarındaysa dışardan gelip orada beslenip üreyerek çoğalırlar. Bu yüzden evimde kemirgen var diyenlerin öncelikle evime kemirgen nereden girdi konusunu araştırıp önlem alması gerekmektedir. Özellikle binalardaki delik, çatlak gibi dışarıyla teması olan alanlar, hatta bazen tuvalet ve banyolar, balkon ve mutfak giderleri kemirgen istilası için iyi bir yol olabilmektedir.

Haşere ve kemirgen ilaçlama nasıl olur?

Ev İlaçlama
Ev İlaçlama

  Haşere ve kemirgen ilaçlaması nasıl olur? Böcek ilaçlaması nasıl yapılır? Soruları sizi tedirgin eden sorulardır. Nedense çoğu insan bu konuda bilgisiz olduğu için haşere ve kemirgen ilaçlamanın tehlikeli olduğunu düşünürler. Halbuki haşere ve kemirgen ilaçlama teknikleri teknolojiyle birlikte çok gelişmiştir. Ve insan ve evcil hayvan sağlığı açısından hiçbir zararı yoktur. Haşere ve kemirgen mücadelesi kavramı öncelikle doğadaki alanlar için kullanılmış zamanla yaşam alanlarına kaymıştır.

İnsektisit Nedir?

İnsektisit, bir çeşit pestisit  olan ve böcek öldürme, haşere öldürme işlemlerinde kullanılan kimyasala verilen addır.  İki türü vardır.

Temaslı böcek ilacı  ve Sistemik böcek öldürücüler olan bu türler uygulama şekline göre bu isimleri almaktadır. Temaslı böcek ilaçları,   böceğin üstüne püskürtülebilir, doğrudan bitkilerin toprağına uygulanabilir ya da belli noktalara yerleştirilebilir nitelikteki böcek ilaçlarıdır. Kötü tarafı faydalı canlıları da yok etmeleridir. Mesela bir arıyı da öldürebilir. Sistemik böcek öldürücüler, daha çok böcek ve haşere ilaçlama firmaları tarafından uygulanan bir böcek ve haşere öldürme yöntemidir.

Ev ilaçlama
İlaçlama Firması

Haşere ve kemirgen ilaçlama firmaları

Alanında eğitim almış, böcekleri, kemirgenleri  ve haşereleri tanıyan, doğanın döngüsüne hakim kişilerce kurulan

tamamen fayda odaklı işletmelere verilen addır. Haşere ve kemirgen ilaçlama firmaları seçimi bu açıdan çok önemlidir. Çünkü bilinçsiz ilaçlamalar doğanın dengesini bozup dünyamız ve geleceğimiz için tehlike yaratırlar. Biz Artemis haşere ve kemirgen ilaçlama firması olarak bu anlamda profesyonel hizmet vermekteyiz. Sağlık Bakanlığı onaylı böcek ilaçlarıyla en doğru teknikleri kullanarak sizi haşere ve kemirgenlerden kalıcı bir şekilde kurtarma sözü veren bir firma olmakta iddialıyız.

Arayın 0552 395 6400
WhatsApp İletişim