preloader

Gümüş böceği ilaçlama - Artemis İlaçlama

Artemis İlaçlama > Gümüş böceği ilaçlama

Gümüş böceği İlaçlama Şirketlerinin sahip oşması gerekenler

Gümüş böceği( gümüşçün)ilaçlama  konusunda uzman bir firma olarak bu makalemizde size gümüş böceği nedir?Gümüş böceği ilaçlaması nasıl yapılır? Konularında bilgiler vereceğiz.Gümüşçün ya da nem böceği, rutubet böceği adları da verilen bu haşere türü hakkında tüm bilinmeyenleri makalemizde bulabilirsiniz.

Gümüş böceği nedir?

Gümüş böceği ilaçlama
gümüş böceği

Gümüş böceği, karanlık ve rutubeti seven, çok hızlı üreme özelliğine sahip olan, gümüşümsü bir renge sahip,12-19 mm arasında değişen bir boyuta sahip haşere türüdür. Dişilerinin günde ortalama 20 tane  yumurta bıraktığı bu böcekler, yerleştikleri yerde haftalarca aç susuz yaşayabilen haşerelerdir.Gümüş böcekleri, oval uzun ince ve yumuşak katmanlı bir yapıya sahiptir. Kaygan ve parlak görüntüleriyle diğer haşerelerden ayrılan bu rutubet böcekleri, vücutlarının sığdığı her delikte çoğalabilirler.Karanlık ve havasız ortamlar onların çoğalmaları için en uygun yerlerdir.

Gümüş böceği ısırır mı?

Gümüş böcekleri insanları ısıran haşereler değildir. Çünkü gümüşçünler besinlerini insandan çok başka şeylerden karşılarlar. Gümüş böcekleri ne yer? Diye bir soru aklınıza gelebilir. Gümüşçünler, duvar kağıdı, macun, karbonhidrat, gıda atıkları ve nişastalı maddeleri çok severek yerler. Gümüş böceğinin en büyük zararı eşyalaradır bunun yanında da eğer gıda üzerinde dolaşırsa bakteri bulaştırma riski yüksektir.

Gümüş böcekleri nerelerde yaşar?

Gümüş böcekleri girebildikleri her yerde yaşayabilen haşerelerdir.Nemi sevdikleri için genellikle mutfak, banyo, çamaşır odaları ve banyoları  tercih etseler de kütüphaneler, ofisler ve arşivler, pencere ve havalandırma delikleri, mobilya araları gibi her türlü buldukları delikte yaşayabilirler. Yiyecek aramak için dolaşmalarını saymazsak genelde hareketsizdirler. Nem böceği adından da anlaşılacağı gibi genelde nemli ortamları tercih ederler. Üstelik gümüşçünlere sadece evlerde değil ofis, fabrika, okul, kütüphane gibi yerlerde de rastlamamız verdikleri zararın niteliğini artırmaktadır. Bu sebeple gümüş böceği ilaçlaması yaptırmak, keyfi değil zaruri bir ihtiyaçtır.

Gümüş böceklerinin kütüphanelerde bulunma sebebi nedir?

Gümüş böcek ilaçlama
Gümüş böcek ilaçlama

Çünkü,  kitaplardaki yapıştırıcıları yemeye bayılırlar. Ayrıca kitap köşeleri onların uzun süre saklanabilecekleri güvenli ortamlardır.

Gümüş böceği zararlı mıdır?

Gümüş böcekleri,kitaplar, mobilyalar, defterler, giysiler, delik ve çatlaklarda bulduğu şeylerle beslenen canlılar oldukları için insanlara zararı yoktur. Ama tüm bu eşyalara zarar vermesi gümüş böceğinin zararlı haşereler grubuna dahil etmektedir. Ayrıca salya ve dışkılarını yiyecek üstünde bırakırlarsa çeşitli mikrobik hastalıklara neden olabilmektedirler.

Evimde gümüş böceği var ne yapmalıyım?

İlk adım girdiği çatlak, delik, yarık gibi yerleri kapatmak olmalıdır. Ayrıca nemli bölgeler kurutulmalı,mekanlar havalandırılıp aydınlatılmalı, sonra da vakit kaybetmeden gümüş böceği ilaçlaması yaptırmalıdır. Gümüş böceği ilaçlamasında böceğin yaygınlığına göre sprey ilaçlama ya da ulv ilaçlama tercihi yapılabilmektedir.

İlaçlama sonrasında da haşere ilaçlama firmasının tavsiyelerine harfiyen uyulmalıdır. Özellikle de nemli bölgeler kurutulmalı, ortam sürekli temizlenip havalandırılmalı ve çatlak ve delikler silikonla kapatılmalıdır.

Gümüş böceği ilaçlamasını kim yapar?

Gümüş böceği ilaçlamasını haşere ilaçlama konusunda uzman ve bilinçli kişiler yapmaktadır. Bu anlamda Türkiye’nin en iyi haşere ilaçlama firması olan Artemis ilaçlama size en güvenilir hizmeti verecektir. Sağlık bakanlığı onaylı kimyasallarla, hijyen tedbirlerine uyarak hizmet veren Artemis haşere ilaçlama firması gümüş böceklerinden kurtulmanız için en güvenilir adrestir.

Gümüş böceği ilaçlama fiyatları 2022

Gümüş böceği ilaçlaması fiyatları, gümüş böceğinin yaygınlığına ve firmanın verdiği hizmete göre değişmektedir. Verdiği hizmetle fiyatı ters orantılı olan Artemis Böcek ilaçlama firması, en kaliteli gümüş böceği ilaçlama işlemini en uygun fiyatlı gümüş böceği ilaçlama anlayışıyla birleştirmektedir.

i( gümüşçün)ilaçlama  konusunda uzman bir firma olarak bu makalemizde size gümüş böceği nedir?Gümüş böceği ilaçlaması nasıl yapılır? Konularında bilgiler vereceğiz.Gümüşçün ya da nem böceği, rutubet böceği adları da verilen bu haşere türü hakkında tüm bilinmeyenleri makalemizde bulabilirsiniz.

Arayın 0552 395 6400
WhatsApp İletişim