Fare ilaçlama
Fare yaşam alanlarında kemirgen türüdür, bunun için fare ilaçlama önem taşır, fareler birçok hastalığın taşıyıcısı ve bulaştırıcısı olarak bilinirler. Örneğin, kolera, verem, tifüs gibi daha bir çok virüs taşır ve etrafa saçarlar. Bu nedenle mutlaka profesyonel kişiler tarafından haşere ilaçlama hizmeti alınmalıdır.Fareler yiyecek seçmezler, tezgah altlarında, masalarda ve dolaplarda yiyecek artıkları ararlar. Kolayca erişebileceği küçük boşlukları hem barınma ve gıda için kullanırlar. Gıdanın yoğun olduğu ve yuvalanmak için uygun yerler fareler için uygun alanlardır. Kolayca ulaşabilecekleri yiyecekleri kaldırarak mekanınızı daha az risk altında tutabilirsiniz. Ayrıca bu durum gıda zehirlenmeleri ve kemirgen istilasından kaynaklı hastalıkların azalmasında yardımcı olacaktır. Fareler açık alanlardan mekanınıza yiyecek ihtiyaçlarını temin etmek için en ufak deliklerden girerler. Bunları engellemek için fare ilaçlama yapılması mutlak gereklidir.

Fare ilaçlama
Fare İlaçlama Şirketi

Fareler kemirgen ailesindendir. Fareler familyaları içerisinde deyişim göstermektedirler. Lağım faresi, ev faresi, çatı faresi gibi çeşitleri vardır. Farelerin bu türleri büyüklükleri ve yaşam ortamlarına göre fiziksel farklılık gösterir. Fare dolaştıkları alanlardaki tüm mikropları vücutlarında taşırlar ve insanların yaşadıkları tüm alanlara girdikleri zaman bu mikropları salyaları ve dışkılarıyla yaşam alanlarımıza bırakırlar. Farelerin dişleri çok keskindir bu nedenle dolaştıkları mekanlarda eşyaları kemirerek büyük zararlar verirler. Farelerin salgıladıkları salyalar morfin etkisindedir. Bu nedenle insanları ısırdıklarında bu salyalarını kullanırlar. Isırdıklarının farkında olmayız. Farelerin koku alma duyuları çok güçlü olup çok uzak alanlardan yiyeceklerin kokusunu alabilir ve iz sürebilir. Fareler kemiksiz özellikleri dolayısıyla çok küçük deliklerden bile geçebilirler. Aynı zamanda çok yükseklere çıkarlar. Örneğin; Bina ve apartmanların en üst katlarına kadar tırmanırlar. Çok hızlı hareket eden fareler kısa sürede üreme yaparak ve hızlı çoğalırlar, bu gibi durumlarda derhal fare ilaçlama için bize başvurun.

Fare ilaçlama firması
Fare ilaçlama firması

Fareler zeki canlılardır. Kişisel olarak verilen fare mücadelesi çözüm sağlamaz. Mutlaka profesyonel  ekipler tarafından uygulanmalıdır, artemis ilaçlama şirketi tarafından etkili ve kalıcı fare ilaçlaması yapılmalı ve takip altında tutulmalıdır. İlaçlama hizmeti alacağınız  şirketin yasal işletme belgeleri olmasına dikkat edilmeli ve Ek-1 belgesi alınmalıdır. Artemis böcek ilaçlama şirketi olarak uzun yıllardır garantili hizmet vermekte işin sonuna kadar arkasında durmaktayız, kullandığımız tüm ilaçlar Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olup sertifikalı ekiplerle tarafından uygulanmaktadır. Ekiplerimiz her fare türü için özel ilaçları kullanmaktadır. Sorununuz için en uygun fare ilaçlama hizmetimizi garantili olarak sizlere vermekteyiz.