preloader

Çıyan ilaçlama Firması - Artemis İlaçlama

Artemis İlaçlama > Çıyan ilaçlama Firması

Çıyan ilaçlama Firması

Çıyan ilaçlama nedir sorusuna cevap vermeden önce çıyanları tanımak faydalı olacaktır? Çünkü çıyan ilaçlamasının ilk adımı çıyanları tanımaktır.

Çıyan nedir? Çıyanın özellikleri nelerdir?

çiyan ilaçlama
çiyan ilaçlama

Çıyan, kırkayaklara benzeyen,15 ila 177 çift ayakları olan, kahverengi ya da kırmızımsı turuncu
renklerinde, antenli, etobur hayvanlardır.Kışları karanlık, nemli ve tenha yerlerde saklanan çıyanlar,
yazın ya da ilkbaharda yumurtalarını nemli toprağın içine bırakırlar.Altı yıla kadar yaşayan türleri de olan çıyanların küçük ağızları ve zehir bezelerinin bulunduğu pençe gibi organları vardır.Çıyanlar genellikleböcekler, örümcekler, solucanlar ve diğer eklem bacaklıları yiyen etobur hayvanlardır.Görme yetenekleri  zayıf olan çıyanlar, avlarını koklayarak ya da dokunarak bulurlar.

Çıyanlar nerelerde bulunur?
Çıyanlar, banyo, dolap içi, bodrum gibi nemli yerlerde bulunur.  Karanlıkları yani gece vakitlerini severler. Eğer gözle görülmezlerse asla iz bırakmazlar. Evde çıyan sorunu olduğunu anlamanız için onu görmüş olmaktan başka çareniz yoktur. Ama o kadar hızlı hareket ederler ki onu görmeniz için çok dikkatli olmanız gerekmektedir.

 Çıyanlar zehirli midir?

Çıyanlar zehirli hayvanlar olup zehirleri insanlar için ölümcül bir tehlike yaratmaz. Ama çıyan ısırması çok fazla acıya sebep olabilir.

Çiyan Sokması Belirtileri nelerdir?

Çıyan sokmasının ölümcül sonuçları yoktur ama çıyan sokması belirtileriyle çok fazla rahatsızlık verir. Bu belirtiler,  kişiye göre değişse de genellikle kaşıntı, yanma hissi, kızarıklık, morarma, deride renk değişimi, şişlik ve ağrıdır. Çıyan sokması halindeilk yapılması gereken en yakın sağlık kuruluşuna gitmek olmalıdır.

 Çıyanlarla nasıl mücadele edilir?

  • Çıyanlar böceklerle beslenir bu sebeple çıyan mücadelesi öncesi ilk olarak böcek ilaçlaması yapılıp çıyanların besin kaynakları kurutulmalıdır.
  • Sonrasındaki adım, eve yapışkanlı tuzaklar koymak ve bu sayede çıyan miktarını ölçmek olmalıdır.
  • Çıyan ilaçlaması için profesyonel haşere ilaçlama firmasından destek alınmalıdır.
  • Nemli bölgelerin kurutulması çıyan ilaçlamasının koruyucu tedbiridir.

Evde çıyan neden çıkar?

Evimde çıyan var ne yapabilirim? Sorusunu soranların evlerine baktığımızda muhakkak rutubet sorunu olduğunu görürüz. Çünkü çıyanlar, nemli ortam severler ve nemli ortamlarda çok hızlı çoğalırlar.

Çıyanlar evde ne yer?

Çıyanlar, ev ortamında da dışarıda da böceklerle beslenen canlılardır. Bu yüzden evinizde çıyan sorunu varsa muhtemelen başka haşere problemi de vardır. Çünkü çıyanların ev orta

mında hayatlarını sürdürebilmeleri beslenmelerinin devam etmesine bağlıdır.

 Evde çıyan nasıl yok edilir?

Evinizde çıyan varsa ve siz onu gördüğünüzde panik olduysanız yapmanız gereken, onu sert bir cisimle vurarak sersemletmek olmalıdır. Sonrasında da sokağa atmak ya da  öldüyse gömmek. Ama bu evde çıyan yok etmenin çözümü değildir. Çıyanları yok etmenin tek yolu, Artemis haşere mücadele firmamızla iletişime geçmektir.  Ancak bu sayede çıyanlardan sonsuza dek kurtulabilirsiniz.

Çıyan ilaçlama nasıl olur?

Biz Artemis haşere ilaçlama firması olarak çıyanlarla mücadelede şu yöntemleri izlemekteyiz.

  • Çıyan ilaçlaması öncesinde bir etüt çalışması yapılır. Bunun için yapışkanlı bantlar ya da kapanlar kullanılır. Böylelikle çıyan sayısı hakkında fikir edinilir ve çıyan ilaç dozajı ona göre ayarlanır.
  • Çıyanların besin kaynakları olan böcekler için ön ilaçlama yapılır.
  • Profesyonel ekibimizce Sağlık Bakanlığı onaylı kimyasallarla tüm ortama çıyan ilaçlaması uygulanır.
  • Nemli bölgelerin kurutulması gibi çıyanları tamamen yok etmek için yapılması gerekenler konusunda tavsiyeler verilir.

Çıyan İlaçlama Fiyatları

Çıyan ilaçlaması fiyatları, çıyan miktarına, uygulanacak bölgenin genişliğine ve yapılacak işlemlere göre değişse de eğer siz uygun fiyatlı bir çıyan ilaçlama hizmeti istiyorsanız doğru adres, Artemis haşere ilaçlama firması’dır.

Arayın 0552 395 6400
WhatsApp İletişim