Anadolu Yakası

Anadolu yakası böcek ve haşere ilaçlama hizmeti verdiğimiz ilçeler

Artemis ilaçlama şirketi olarak anadolu yakası böcek ilaçlama hizmetini tüm ilçelere, aralıksız olarak 7 gün 24 saat eğitimli personeliyle böcek, haşere ve kemirgen ilaçlama hizmeti vermektedir. Çağrı merkezimiz ve uzman eğitimli kadromuz ile tüm semtlerine ekonomik fiyatlarla ilaçlama yapmaktayız. Her ilçeye sabit fiyat garantisiyle ile kesin çözümlü hizmet sunmaktayız. Müşteri memnuniyet odaklı hizmet anlayışımız ve teknolojik gelişmeleri yakından takip eden bu gelişmeleri en iyi bir şekilde uygulamalarımız her zaman mevcuttur. Servisimizde kullandığımız tüm ilaçlar biyosidal ve Sağlık Bakanlığıdan onaylıdır.

Anadolu yakası böcek ilaçlama

Anadolu Yakası ya da Asya Yakası, İstanbul’un Asya üzerinde kalan toprakları için kullanılan tabirdir. İlk ne zaman kullanıldığı bilinmemekle beraber Osmanlı döneminden beri kullanıldığı kesindir. Kuzey sahilinde Şile ve kuzeydoğusunda Beykoz, güney sahilinde ise Tuzla, Pendik, Kartal, Maltepe, Kadıköy bulunmaktadır.

Anadolu yakası böcek ilaçlama hizmeti verdiğimiz ilçeler

Adalar böcek ilaçlama,
Ataşehir böcek ilaçlama,
Beykoz böcek ilaçlama,
Çekmeköy böcek ilaçlama,
Kadıköy böcek ilaçlama,
Kartal böcek ilaçlama,
Maltepe böcek ilaçlama,
Pendik böcek ilaçlama,
Sancaktepe böcek ilaçlama,
Sultanbeyli böcek ilaçlama,
Şile böcek ilaçlama,
Tuzla böcek ilaçlama,
Ümraniye böcek ilaçlama,
Üsküdar böcek ilaçlama,
Kocaeli ilçesi olan Gebze böcek ilaçlama olarak on altı ilçedir.

Böcek ilaçlama maltepe
Böcek ilaçlama maltepe

Anadolu yakası hakkında ;
İstanbul’un Bizas tarafından yerleşim merkezi olarak seçilmesinde Delf Kahinlerinin “Körlerin karşısına yerleş ! ” efsanesi, bugüne kadar her kitaba geçmiş ve böyle kabul edilmiştir. Kadıköy’ün kuruluşu, Bizans’tan, yani İstanbul’un kuruluşundan 17 yıl kadar öncedir. Kuruluş tarihi olarak M.Ö. 675 yılı kabul edilir. Fikirtepe’den sonraki ilk yerleşme bugünkü Moda Burnu ile Yoğurtçu arasında kalan yerde kurulan Halkedon (Bakır ülkesi) olmuştur. Bu şehirden günümüzen herhangi bir kalıntı ulaşmamıştır. Fetih yıllarında küçük bir yerleşim birimi olan Kadıköy, fethi takib eden yıllarda da çok büyük bir gelişme göstermemiştir. Kadı Hızır Bey’in, bugünkü Osmanağa Camii’nin bulunduğu yere yaptırdığı cami, Osmanlı’nın buradaki ilk önemli yapısı olmuştur. Kadıköy’ün asıl gelişmesi, 19. yüzyılın 2. yarısında, Selimiye Kışlası, Haydarpaşa Askeri Hastanesi gibi önemli yapıların inşasından sonra başlamıştır. Özellikle 1857’de başlayan düzenli vapur seferleri Kadıköy’ü yerleşim için daha tercih edilir bir mevki haline getirmiştir. Kadıköy’ün bu özelliği günümüze kadar devam etmiştir. 1869’dan 1930’a kadar Üsküdar Sancağı’na bağlı olan Kadıköy, 23 Mart 1930’da ilçe yapıldı. İlçe sınırları içindeki Bahariye, Mühürdar, Moda, Göztepe, Erenköy ve Bostancı’da 1950’lere değin zenginlerin oturduğu bahçeli köşkler çoğunluktaydı. Ancak bunlar çok seyrek bir yerleşim dokusu oluşturuyordu. 1930’larda Kadıköy’le Bostancı arasında yeni yapılar belirdi. Eskiden yoğun bir bitki örtüsüyle kaplı olan bu kesimdeki Bağdat Caddesi ile demiryolu boyunca bahçe içinde iki katlı villalar inşa edilmeye başladı. 1950’lerden itibaren Kadıköy yıldan yıla büyük gelişmeler gösterdi, nüfusu arttı. Böylece 1960’lardan itibaren Göztepe, Erenköy, Caddebostan, Fenerbahçe, Suadiye ve Bostancı gibi semtler gün geçtikçe yazlık niteliğini yitirmeye ve kentleşmeye başladı. 1950’lerde iki yanında sanayi tesislerinin kurulmaya başladığı Ankara Asfaltı’nın (E-5 Karayolu) çevresinde gecekondu mahalleleri oluştu.Kurtköy-Pendik-Kartal yöresinin sanayi alanı olarak belirlenmesi, ülkenin çeşitli kesimlerinden İstanbul’a göç edenler için Kadıköy ile çevresini çekici bir yerleşme yeri durumuna getirdi. 1965’te Kat Mülkiyeti Kanunu’nun çıkarılması, 1972’de de imar planının yapılmasıyla Bağdat Caddesi ve demiryolunun iki tarafındaki köşk ve villaların yemyeşil birer park görünümündeki bahçeleri parselasyona uğrayarak apartman arsalarına dönüştü. 1973’te Boğaziçi Köprüsü’nün açılması, nüfus dengesinde Kadıköy’ün ağırlık kazanmasına yol açmıştır.

İstanbul kentinin iki yakası arasındaki ulaşımı kolaylaştırınca Kadıköy İlçesi’ndeki düzenli apartmanlarda oturmak çekici olmuştur. 1984’ten sonra Kadıköy-Pendik arasında açılan sahilyolu, kıyı kesimindeki son boş alanlarında tükenmesine yol açtı. İlçenin kuzeyindeki Küçükbakkalköy 1980’lere kadar kırsal nüfus yapısını korudu. 2009’da E-5 Karayolu’nun kuzeyindeki 7 mahalle Ataşehir adını alarak Kadıköy’den ayrıldı. Kadıköy’de yaygın olan ekonomik etkinlik ticarettir. Kadıköy Çarşısı, Altıyol, Bahariye ve Bağdat caddeleri, ticari hareketliliğin yoğun olduğu yerlerdir. Kültür, sanat, spor, eğitim kurumları, alışveriş merkezleri, Anadolu’yu İstanbul’a bağlayan önemli karayollarıyla, Haydarpaşa Garı’ndan başlayıp yurda yayılan demir yoluyla İstanbul’un en önemli ilçeleri arasındadır. Artemis böcek ilaçlama firması olarak, Ataşehir ilçesi merkez olarak, tüm anadolu yakası böcek ve haşere ilaçlama servisimizi tüm semtlere özenle sunmaktayız. Bütün anadolu yakasında bulunan hemşehrilerimize böceksiz ve haşeresiz günler dileriz.

Call Now ButtonHemen Bize Ulaşın